• Auction 145

Lot 1875 - Auction 145

VLAANDEREN, Graafschap, De Staten in opstand (1577-1584), AR Statendaalder, 1578, Brugge. G.H. 245-7. Zeer zeldzaam. - goede Very Fine
2.000,00 EUR
Price realized:
2.600,00 EUR

VLAANDEREN, Graafschap, De Staten in opstand (1577-1584), AR Statendaalder, 1578, Brugge. Vz/ Gekroond bb. l. met scepter. Kz/ Gekroond wapenschild van Oostenrijk-Bourgondië, omringd door de keten van het Gulden Vlies. G.H. 245-7; Delm. 113; V.H. 374. 26,94g Zeer zeldzaam Klein defekt op kz. Mooie patina.
Na de Spaanse Furie en de Pacificatie van Gent verenigden al de provincies zich in hun oppositie tegen het Spaans bewind. In 1577-1578 lieten de Staten Generaal de dubbele en de enkele gulden aanmunten en eveneens de hele, halve en kwart Statendaalder op naam van Philips II maar met de legende Pace et Justitia. Vanaf de halve Statendaalder werd de waarde voor het eerst op de munt vermeld (16 stuiver). De Statendaalder werd inderdaad in omloop gebracht aan de koers van de Bourgondische Rijksdaalder (32 stuiver), eveneens de (te hoge) koers van de sedert 1575 uitgegeven leeuwendaalder. De Statendaalder bevatte echter 16% minder fijn zilver dan de Bourgondische Rijksdaalder en dit ging regelrecht in op de traditionele koninklijke monetaire politiek van stabiele munten.

Condition: goede Very Fine

For any information please contact auctions@elsen.eu

SESSION 1 (Lots 1-896)
17 09 2020 17:00 CEST
Room auction - Live auction - Start
18 09 2020 14:00 CEST

SESSION 2 (Lots 897-1755)
17 09 2020 17:00 CEST
19 09 2020 09:00 CEST

SESSION 3 (Lots 1756-2571)
17 09 2020 17:00 CEST
19 09 2020 14:00 CEST